Väljasõidud

Avaleht Väljasõidud

12.12.2018 Toimus väljasõit Tallinna, Maarjamäe ajalookeskusesse, kus külastati nii Maarjamäe lossi, Nõukogudeaegsete monumentaal-skulptuuride välinäitust „Mälu“ kui Filmimuuseumi. Soovijatel oli võimalus külastada ka Maarjamäe Tallihoonet, kus asus näitus Eesti levimuusikast. Lisaks külastati lähedal asuvat Kommunismiohvrite Memoriaali.
Enim meeldis õpilastele võimalus näidelda videotes kasutades greenscreeni.
Väljasõidu raames lõimiti ajaloo ja video-meedia kursusel õpitav.
Saatjateks olid ajaloo õpetaja Kai Parman ning projekti koordinaator/õpinõustaja Ene Taurus.

Vaata lõbusat videot siit – Link videole

02.02.2019 ja 03.02.2019 Külastati Paide Muusika- ja Teatrimajas toimunud Paide Teatri etendust “Kaitseala”. Õppekäik lõimiti kirjanduse ainega. Õpilased olid meeldivalt üllatunud kogedes klassikalise teatri asemel kaasavat teatrit.

12.03.2019 Toimus väljasõit sisedisaini valikaine raames. Külastati Tallinnas asuvat Tikkurila koolituskeskust. Õpilased said kogenud koolitajate käe all erinevaid värvimistehnikaid kasutada ning luua näidispindu. Õpilastega oli kaasas sisedisaini valikaine õpetaja Ene Trummal.

28.03.2019 külastasid Paide Täiskasvanute Keskkooli õpilased Ahhaa Teaduskeskust Tartus. Tutvuti nii püsieksponaatidega kui ka ajutise näitusega. Õpilased kogesid põnevaid illusioone ja enim pakkus huvi TÜ meditsiinikollektsioon. Õppekäik lõimiti matemaatika, füüsika ja keemia ainega. Kaasas oli keemiaõpetaja Helje Pertmann, matemaatikaõpetaja Aili Agarmaa ning õpinõustaja Ene Taurus.

16.10.2019 Toimus õppetööd täiendav väljasõit Narva. Külastati Kreenholmi manufaktuuri ning saadi giidi abiga ülevaade tehase ajaloost ja eluolust ning ka tulevikuplaanidest.
Sellele järgnes linnaekskursioon, kus giid tutvustas tähtsamaid Narva vaatamisväärsusi ning taaskord ka ajalugu.
Külastati nii TTÜ Narva kolledzit, Narva nr 2. piiripunkti, kui ka Narva promenaadi ja bastione. Nähti kuulsat “viiekroonist” vaadet.
Viimane osa ekskursioonist toimus Hermanni kindluses, kus saadi infot keskaegsete kommete ja rüütlite eluolu kohta ning oli võimalus heita pilk kõrgemalt vastaskalda kindlusele. Väljasõit lõimiti venekeele ja ajaloo tunniga ning ekskursioonil olid kaasas õpetaja Tiina Müürisepp, Kati Klaas ja Ene Taurus.

01.11.2019 Külastati Türi kultuurikeskuses toimunud Rakvere Teatri etendust “Ükssarvikute farm”. Õppekäik lõimiti kirjanduse ainega. Õpilased kogesid etendust, milles põimiti kolme kirjandusteose tegelaste lood ning käsitleti nende saatust raamatus.

16.02.2020 Külastati Eesti Draamateatris toimunud etendust “Nukumaja 2”. Õppekäik lõimiti kirjanduse ja ajaloo ainega. Nii õpilased kui ka õpetajad tundsid, et etendus oli võimas ning ehe. Arutleti pikalt enesekeskse maailmanägemuse ning naiste õiguste üle.