Tegevused (TRT3)

Avaleht Tegevused (TRT3)

Läbi viidud tegevused:

September 2020

 • Telliti meediareklaam Järva Teataja digilehte kutsumaks uusi õppureid Paide Täiskasvanute Keskkooli.
 • 30.september toimus 1. motivatsioonikohvik teemal “Peremajandus ning materiaalne toimetulek”. Motivatsioonikohvikut viis läbi MTÜ Süda-Eesti Sotsiaalkeskusest Tiina Larven.
  Kohvik oli suunatud 10.nenda klassi õpilastele, et noored juhiksid rohkem tähelepanu enda rahakasutusele ning oskaksid planeerida enda ressursse.

Oktoober 2020

 • 28.oktoober toimus ekskursioon Türi Ringhäälingumuuseumisse ja SA Tammsaare Muuseumisse. Õppekäik oli lõimitud ajaloo, eesti keele, kirjanduse ning meediaõpetusega. Õppekäigul käisid kaasas 10. klassi õpilased ning nende klassijuhataja Triin Siiber ja projektijuht Ene Taurus.

 

Eesti Ringhäälingumuuseumis salvestatud kuuldemängu saate kuulata siit:

November 2020

 • 18.novembril toimus õpilastele motivatsioonikohvik kooli II korruse köögis, vabas õhkkonnas. Kus õpilastele räägiti jõulutraditsioonidest teistes riikides ning katsetati ka Taani päritolu jõulumagustoidu valmistamist nimega Risalamande. Motivatsioonikohvikus prooviti ka jõululauale snäkkide valmistamist. Õpilased said tegevustes kaasa lüüa ning õppida läbi kogemuste. Motivatsioonikohvikut viis läbi Süda-Eesti Sotsiaaltöökeskus.

Detsember 2020

 • 28.detsembril toimus kooli personalile e-õppe koolituspäev, kus e-õppe koordinaatori juhendamisel korrati üle kõik vajalik, et vajadusel suunduda täielikule distantsõppele.
 • Detsembrisse planeeritud arendusseminar tuli paraku Covid-19 piirangute tõttu edasi lükata.

Jaanuar 2021

 • 27. jaanuaril toimus õpilastele kolmas motivatsioonikohvik ning sel korral juhendas kohvikut Natalja Haug, kes õpetas noortele savist nõusi voolima ja rääkis keraamikast kui tarbeesemetest. Õpilased said endale meisterdada nii kohvitassi kui ka taldriku. Motivatsioonikohvikule on plaanitud ka jätk neljanda motivatsioonikohvikuna, millal õpilased enda töid viimistleda ja glasuurida saavad.

Mai 2021

 • 12. mail toimus taaskord õpilastele motivatsioonikohvik, kus lõpuks oli võimalik lõpetada enda eelmisel korral pooleli jäänud keraamikat. Juhendaja Natalja Haug õpetas õpilastele erinevaid tehnikaid sealhulgas grafiitot ja mocca diffusioni. Motivatsioonikohvik oli järjekorras neljas.
 • Mais tegime ära ka 11.nendale klassile mõeldud valikaine – Mööbli redekoreerimine. Aines said osaleda ka need õpilased teistest klassidest, kellel oli huvi või kellel oli valikaine hinne puudu. Valikaine viis läbi õpetaja Viljandist – Pirgit Nõgel, kellel on pikaajaline kogemus mööbli värvimisel kriidi- ja mineraalvärvidega. Õpilased omandasid väga palju kasulikke nippe ning said aimu kuidas kodus seisvaid vanemaid mööbliesemeid ning kandikuid, pudeleid, purke dekoreerida ja kodu kaunistada.
    

Juuni 2021

 • 01.06 külastasime õpilastega Tallinnas asuvat Fotografiska näitusekeskust. Osalenud õpilasi paelusid näitused nii metsast kui ka naistest ja reklaamibüroost. Fotografiskas oli õpilastele tellitud ka giid kes suutis rääkida paljude fotode taustalugusi ning kirjeldada nende sisemist emotsiooni. Külastus oli lõimitud nii eesti keele, inglise keele kui ka kunsti õpetuseainega.
 • 18.06 Toimus õpetajatele Ajakeskuses Wittenstein arendusseminar. Arutleti,  mida kõike on jõutud kooli tegevuse ajal teha ja vaadati ka tulevikku, kuidas minna edasi.