Kelly Saatmann iseenda kohta:

MER_7805rMinu esimene kokkupuude soome keelega jääb 25 aasta tagusesse aega. Tööalaselt olen soome keelega seotud alates aastast 2000. Olen Soomes ka lühiajaliselt elanud. Soome keele täiendõpet olen saanud tehnikumis õppides.

Aastal 2001 asusin tööle Silja Line Eesti tütarettevõttes ja osalesin projektis: “Soomekeelse broneerimiskeskuse arendamine Eestis”. Töötasin ettevõttes 4 aastat ja selle aja jooksul sain ise soomekeelseid koolitusi ja aitasin ka hiljem koolitada uusi klienditeenindajaid. Aastal 2004 asusin tööle Tallinkis. Osa sellest 6. aastast olin kruiisijuhina tööl Soome liinil ning hiljem siis programmijuhina samadel liinidel. Minu ülesandeks oli suhelda Soome osakondadega ning koostada erinevaid programme ja tõlkida neid soome keelde.

2007 aastast ettevõtja ning keelekoolitajana asusin tööle 2013 aasta sügisel.

Viimase 16. aasta jooksul olen soome keeles õhtuid juhtinud nii suurtel kui ka väiksematel üritustel, koolitanud täiskasvanuid soome keele õppes üle 600 akadeemilise tunni ja lugenud laevadele sadu soomekeelseid reklaame. Olen tõlkinud suuliselt ja kirjalikult erinevatel üritustel ja koolitustel. On olnud võimalus ka kirjalikult tõlkida suurel hulgal erinevaid dokumente ja materjale. Seda nii soome keelest eesti keelde kui ka eesti keelest soome keelde.

Alates 26.05.2014 oman täiskasvanute koolitaja 5-taseme kutset.